KURUMSAL

Dünyanın en kaliteli ve en zengin mineral içerikli tuzu.PDF Katalog

KURUMSAL

Güçlü bir ortaklık yapısı ile kurulmuş olan CİHANBEYLİ Madencilik Tuz Nakliyat Kimya San. Tic. A.Ş. olarak %100 doğal ham tuz üretimi yapmaktayız. Vizyonumuz, teknolojimiz ve sürekli yenilenen tesis yatırımlarımız ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen firmaları arasındayız. Gıda tuzu, havuz tuzu, yol temizleme tuzu, sondaj katkı maddesi, hayvan besleme tuzu ve endüstriyel tuz üretimlerimizle sanayi sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermekteyiz

1500 km2 alanı ile dünyanın en büyük 2. tuz kaynağı olan Tuz Gölü’nün Yavşan Tuzlası'nda bulunan tesislerimizde dünyanın en kaliteli ve en zengin mineral yapısına sahip tuzu üretilmektedir. Dünyanın en tuzlu gölleri arasında olan Tuz Gölü’ nün tuz oranı % 32.4 ve su yoğunluğu 1 - 22.5 cm3 / gr.’dır.

Modern üretim yöntemlerimiz sayesinde kapasitemiz 1.500.000 tona ulaşmıştır. Rusya, Avrupa ve Ortadoğu’ya ihracat yapan ve istikrarlı bir yükseliş grafiğine sahip olan şirketimizin bugüne kadarki yatırım tutarı 100.000.000.-$ civarındadır.